Powrót do Westeros i epickich wydarzeń wykreowanych przez George’a R.R Martina to dla fanów fantastyki nie lada gratka. Tym bardziej, jeśli powrót ten odbywa się pod postacią bogato ilustrowanej książki. Tak oto, w księgarniach pojawiła się “Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów. Edycja Ilustrowana“.

Wydana nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka powieść fantasy, która zyskała miliony fanów na całym świecie oraz doczekała się serialowej adaptacji, ponownie zaprasza nas do świata, w którym toczy się batalia o to, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Najsłynniejsza powieść fantasy powraca w nowej formie

Od wydania pierwszej części “Pieśni Lodu i Ognia” minęło już dwadzieścia lat. Z tej okazji, w specjalnym wydaniu książki znajdziemy również wstęp autorstwa Bernarda Cornwella.

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów. Edycja Ilustrowana” to również niezwykła forma, która za sprawą zawartych na kartach powieści ilustracji pozwala czytelnikom na jeszcze większe rozbudzenie wyobraźni.

Grafiki tu umieszczone stanowią powiew świeżości, dzięki którym dzieło George’a R.R. Martina zyskuje drugie życie, a sama historia, która przecież tak doskonale została przez niego opisana, zdaje się ożywać.

Podczas śledzenia fabuły mamy do czynienia z dobrze nam znanymi politycznymi intrygami, które w konsekwencji doprowadzić mają do przejęcia władzy, a zwycięzca zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Jak możemy się domyślić, w drugim tomie “Pieśni Lodu i Ognia” nie zabrakło niewybrednego żartu, a także bogatych opisów, z których słynie autor.

Zawarta na ponad tysiącu stron powieść zabiera czytelnika w podróż po skonfliktowanych rodach, politycznych intrygach i lawiranctwie. Niesamowity rozmach, z którym stworzone zostało to dzieło do dzisiaj stanowi powód zachwytów, którym ulegają fani fantastyki.

Westeros ożywa na kartach książki – Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów. Edycja Ilustrowana

George R.R. Martin dzisiaj postrzegany jest jako kultowy już pisarz fantasy i bez zbędnej skromności może stawiać się u boku takich twórców jak Tolkien czy Ursula Le Guin.

Drugi tom Pieśni Lodu i Ognia to dzieło stworzone z rozmachem, któremu do dziś trudno jest dorównać innym autorom. Ilustrowana edycja książki jedynie pogłębia tę epickość, a wszystko to przekłada się na niesamowitą przyjemność obcowania z powieścią.

w przypadku książki “Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów. Edycja Ilustrowana” na wyróżnienie zasługuje:

  • rozmach z jakim została stworzona
  • wielowątkowość fabuły
  • ilustracje

Tak więc, jeśli wcześniej nie miałeś – drogi czytelniku – do czynienia z twórczością George’a R.R Martina i jego sagą Pieśni Lodu i Ognia, to jest to doskonały sposób na nadrobienie zaległości.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com